مقالات

 1. جشن سپندارمذگان (اسفندگان)

  جشن اسفندگان (سپندارمذگان) یا جشن مژده گیران یکی از جشن‌های ایرانی است که در روز ۵ اسفند برگزار می‌شود. ابوریحان بیرونی در آثارالباقیه آورده‌است که ایرانیان باستان روز پنجم اسفند را روز بزرگداشت زن و زمین می‌دانستند.
 2. دستبندی که می تواند جان شما را نجات دهد!

  در نمایشگاه CES2016 شرکت Wisewear از دستبند هوشمندی رو نمایی کرد که می تواند شما را از مخمصه نجات دهد و شاید به شما زندگی ای دوباره ببخشد!
 3. 7 اشتباه رایج در نگهداری از جواهرات

  7 اشتباهی که اکثر مردم در زندگی روزانه خود در هنگام نگهداری از جواهراتشان انجام می دهند را در این مقاله بررسی کرده ایم و راهکارهایی مع به شما در نگهداری از جواهراتتان کمک می کند را ارائه داده ایم. اگر شما هم اشتباهاتی در نگهداری جواهرات می شناسید که می خواهید به این لیست اضافه کنید می توانید آن را با ما به اشتراک بگذارید تا با نام خودتان به لیست اضافه گردد.
 4. الماس را بیشتر بشناسیم

  الماس کربن خالص و بی رنگ است که از دهانه آتشفشانهای قدیمی بدست می آید. این سنگ قیمتی که به رنگهای قهوه ای مایل به زرد، نارنجی روشن و حتی سیاه دیده می شود در کشورهای آفریقا، هندوستان، برزیل و سیبری استخراج می شود. نام این گوهر به زبان پنجابی، هیرا و به زبان انگلیسی Diamond است و آنرا در زبان عربی و فارسی الماس می نامند.
 5. نکاتی ساده برای انتخاب جواهرات مناسب

  این روزها مارکها و برندهای مطرحی مانند ورساچه (VERSACE)، بولگاری(BULGARI)، کارتیه( Cartier)، رولکس (ROLEX) و ... ویترین جواهر و طلا فروشیها را با طرحهای متنوع و جذاب خود با جنس های طلا، نقره و استیل پر کرده اند اما همچنان برای آنکه بتوانید جواهرات و بدلیجاتی را انتخاب کنید که شما را جذابتر و زیباتر کند باید فرم چهره و رنگ پوستتان را بشناسید و همچنین شناخت کامل از خودتان و موقعیتی که در آن قرار می گیرید داشته باشید. در انتخاب جواهرات و بدلیجات حتماً نکات زیر را در نظر داشته باشید.
 6. صورت خود را بشناسید، جواهرات مناسب انتخاب کنید!

  شناخت فرم صورت و چهره در انتخاب جواهرات و بدلیجات مناسب بسیار موثر است. با مطالعه این مطلب صورت خود را بهتر بشناسید.
 7. تابلو طلا

  هدیه دادن و استفاده از طلا در تزئینات منزل و محل کار از دیرباز در میان ایرانیان مرسوم بوده است، حال می توان تنوع ای به استفاده از این فلز گرانبها و زینتی داد...
 8. سنگهای قیمتی رنگی چه معنایی دارند؟

  دنیای سنگهای قیمتی، دنیای هیجان انگیزیست و هماهنند هر سنگ تراشیده شده ای رنگهای معنی دار و پر انرژی ای را القاء می کند. این سنگهای درخشان رنگی چه معنی ای می دهند؟ شاید تنها دلیل رنگی بودن این سنگها ست شدن با لباسهای مختلف باشد!
 9. وقتی به جواهرات و بدلیجات حساسیت داریم چطور جواهر مناسب بخریم؟!

  چرا به جواهرات و بدلیجات حساسیت می دهیم؟ چگونه از ایجاد حساسیت جلوگیری کنیم؟ کدام جواهرات و بدلیجات ضدحساسیت هستند؟
 10. سایز النگو خود را چگونه اندازه گیری کنیم؟

  سایز النگو خود را با استفاده از نوار کاغذی اندازه گیری کنید.
 11. سایز انگشتر خود را چگونه اندازه گیری کنیم؟

  اندازه انگشتر یا حلقه خود را با استفاده از کاغذ یا یک تکه نخ پیدا کنید.